Levante pokonało Athletic Bilbao na wyjeździe

Euskaldunaa, wikicommons
Piłkarze Athletic Bilbao przegrali przed własną publicznością z Levante UD 1:3 (1:2) w poniedziałkowym meczu 34. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w pierwszej połowie. Już w 8. minucie spotkania prowadzenie gospodarzom zapewnił Raul Garcia. Hiszpan zdecydował się na oddanie strzału z dystansu i zdołał pokonać golkipera rywali.
Drużynę z Walencji do zwycięstwa poprowadził Enis Bardhi. Reprezentant Macedonii najpierw w 42. minucie umieścił piłkę w siatce bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Dwie minuty później pomocnik strzelił tuż obok lewego słupka.
Wynik meczu na 3:1 dla Levante UD ustalił w 90. minucie Jose Morales. Przy jego trafieniu asystował Chema.
Zawodnicy Jose Zigandy zajmują 14. miejsce w tabeli La Liga i mają na koncie 40 punktów. Drużyna Paco Lopez z dorobkiem 37 "oczek" plasuje się na 17. pozycji.