Levante pokonało Celtę Vigo na własnym stadionie

pinterest.com
Levante UD pokonało przed własną publicznością Celtę Vigo 3:1 (0:1) w niedzielnym meczu 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadi Ciutat de Valencia przyjezdni objęli prowadzenie w 12. minucie spotkania, kiedy Iago Aspas dopadł do piłki zagranej przez Nestora Araujo i płaskim strzałem pokonał golkipera rywali.
Po zmianie stron na boisku dominowali już tylko gospodarze, którym udało się zdobyć trzy bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marti Roger, odpowiednio w 60. i 70. minucie. W doliczonym czasie gry Borja Mayoral ustalił wynik starcia na 3:1 po uderzeniu z pierwszej piłki z pięciu metrów.
Zespół z Walencji ma na koncie 26 punktów i zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli La Liga. Ekipa "Celestes" z dorobkiem 14 "oczek" plasuje się na 18. pozycji.