Levante w osłabieniu uratowało remis z Gironą

Голубович Дмитрий, wikipedia
Piłkarze Levante UD zremisowali u siebie z Girona FC 2:2 (0:1) w pierwszym piątkowym spotkaniu 18. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadi Ciutat de Valencia goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, po tym jak celnie trafiali Portu, lobem w sytuacji sam na sam oraz Aleix Garcia, który popisał się efektownym uderzeniem z rzutu wolnego.
Niespełna kwadrans po zmianie stron po raz pierwszy straty miejscowych odrobił Jose Luis Morales, który wykończył płaskim strzałem w krótki róg indywidualną akcję na połowie rywali. Cztery minuty przed końcem wyrównał natomiast z bliska Coke, wykorzystując zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.
"Granotas", którzy kończyli zawody w osłabieniu, po drugim remisie w czterech ostatnich spotkaniach, przesunęli się na dziewiąte miejsce w tabeli. Zespół z Katalonii natomiast po raz drugi z rzędu podzielił się punktami z rywalami i awansował na ósmą lokatę w klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek04 Jan 2019 · 21:17