Levante wygrywa, piąta z rzędu porażka Getafe

Piłkarze Levante UD pokonali przed własną publicznością Getafe CF 3:0 (2:0) w pierwszym spotkaniu 25. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadi Ciutat de Valencia prowadzenie miejscowym dał już po dziesięciu minutach gry, po kapitalnej indywidualnej akcji, Jose Morales. Dwie minuty przed przerwą podwyższył z rzutu karnego pozyskany zimą z Fiorentiny Włoch Giuseppe Rossi. Osiem minut przed końcem sukces przypieczętował jeszcze Joan Verdu.

Dzięki piątej wygranej w sezonie "Granotas" opuścili ostatnie miejsce w tabeli i awansowali na dziewiętnastą lokatę. "Azulones" natomiast doznali piątej z rzędu porażki i pozostali na trzynastej pozycji w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli teraz sześć punktów.