Lewandowski bez gola, a Bayern znowu zawiódł! Stracił punkty z Freiburgiem [WIDEO]

daykung / shutterstock.com
Bayern Monachium tylko zremisował z SC Freiburgiem 1:1 przed własną publicznością.
Podopieczni Niko Kovaca rozpoczęli grę z ogromnym animuszem. Goście mieli problemy, aby w pierwszym kwadransie utrzymać się dłużej przy piłce niż przez kilka sekund. Z czasem opanowali jednak sytuację i bronili się mądrze oraz konsekwentnie.
Najlepszą sytuację do zdobycia bramki w pierwszej połowie miał Robert Lewandowski, który zagrał w wyjściowej "11" Bawarczyków . Polski napastnik był sam na sam z bramkarzem, zwlekał ze strzałem, ale dobrze zachował się też golkiper rywali. "Lewy" uderzył z kilku metrów, a Alexander Schwolow, który czekał do końca, skutecznie odbił futbolówkę nogą.
Gospodarze długo się męczyli i prowadzenie objęli dopiero w 80 minucie za sprawą Gnabry'ego, który popisał się ładną akcją indywidualną i strzałem z pola karnego.
Zupełnie niespodziewanie tuż przed końcem do wyrównania doprowadzili goście. Po dośrodkowaniu z prawej strony akcję pewnie sfinalizował Lucas Holer i zapewnił swojej drużynie cenny remis.
Mistrzowie Niemiec zajmują drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do liderującej Borussii Dortmund. Zespół prowadzony przez Luciena Favre'a pokonał w sobotę na wyjeździe Vfl Wolfsburg 1:0 po golu Marco Reusa. W następnej kolejce Bayern zmierzy się na wyjeździe właśnie z Borussią Dortmund.
Natomiast zespół z Fryburga plasuje się na 10. pozycji i ma na swoim koncie 13 "oczek" w 10 meczach. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie 1. FSV Mainz 05.
Jakub Kreśliński03 Nov 2018 · 17:30