Lewandowski bez gola, ale Bayern pewnie pokonuje Besiktas i melduje się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

daykung/Shutterstock
Bayern Monachium pewnie pokonał na wyjeździe Besiktas 3:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
Pełną relację z meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Mimo domowego zwycięstwa 5:0 Bawarczycy nie zamierzali odpuszczać w rewanżu. Już w dziesiątej minucie stworzyli sobie dobrą okazję do strzelenia gola. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Davida Alabę, golkiper gospodarzy wybił piłkę, do której doskoczył Thomas Mueller, ale uderzył niecelnie.
Osiem minut później podopieczni Juppa Heynckesa otworzyli już wynik spotkania. Muller dośrodkował do wbiegającego w pole karne Thiago Alcantary, który strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.
Na początku drugiej połowy goście prowadzili już 2:0. Tym razem futbolówkę do własnej bramki w niefortunny sposób skierował Gokhan Gonul.
Chwilę później Besiktas zdobył kontaktowego gola. Fatalna strata Davida Alaby pod własną bramką zakończyła się podaniem w pole karne do Wagnera Love, który upadając, oddał lekki strzał, a piłka wtoczyła się tuż obok słupka.
W 68 minucie spotkania Robert Lewandowski opuścił murawę, a w jego miejsce wszedł Sandro Wagner. I to właśnie pozyskany zimą napastnik ustalił wynik meczu z 84 minucie. Reprezentant Niemiec z bliska wepchnął piłkę do siatki po zagraniu Alaby.