Lewandowski dobił Besiktas. Bayern już pewny ćwierćfinału. Barcelona w lepszej sytuacji od Chelsea [VIDEO]

daykung/Shutterstock
Bayern Monachium może już czuć się ćwierćfinalistą Ligi Mistrzów. Rywalizacja Chelsea z Barceloną jest otwarta, ale po pierwszym meczu 1/8 finału w lepszej sytuacji są liderzy Primera Division.
Od początku meczu przeważała Barcelona, ale to gospodarze w pierwszej połowie byli bliżej objęcia prowadzenia. Dwa razy centymetrów do szczęścia zabrakło Willianowi - najpierw piłka po jego strzale odbiła się od lewego słupka bramki Marca-Andre ter Stegena, po kilku minutach trafiła w prawy.
Brazylijczyk dopiął swego po przerwie. W 62. minucie po rzucie rożnym dopadł do piłki przed polem karnym i mierzonym uderzeniem nie dał szans ter Stegenowi.
Barcelona wyrównała w 75. minucie. Po fatalnym zagraniu Andreas Christensen piłkę przejął Andresa Iniesta i natychmiast wyłożył ją Leo Messiemu. Argentyńczyk wykonał wyrok - to jego pierwszy gol w dziewiątym meczu przeciwko Chelsea.
W końcówce żadna z drużyn nie przechyliła szali na swoją korzyść. Bramkowy remis w lepszej sytuacji przed rewanżem stawia Barcelonę.
Mistrzowie Niemiec już w pierwszym meczu zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Choć kibice w Stambule na pewno zgotują gorącą atmosferę, to trudno sobie wyobrazić, by maszyna Juppa Heynckesa mogła roztrwonić przewagę z pierwszego meczu.
Besiktas znalazł się w trudnej sytuacji już po kwadransie - czerwoną kartkę otrzymał wówczas Domagoj Vida, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Roberta Lewandowskiego. Mistrzowie Niemiec wykorzystali grę w przewadze dopiero w końcówce pierwszej połowy - z bliska piłkę do bramki wepchnął Thomas Mueller. Po przerwie Bayern strzelał kolejne gole. Do siatki kolejno trafiali Kingsley Coman, Mueller, a w 79. minucie na listę strzelców wpisał się Lewandowski.
W końcówce meczu kapitan reprezentacji Polski trafił do bramki jeszcze jeden raz i ustalił wynik na 5:0.