Lewandowski na ławce, Bayern i Schalke w kolejnej rundzie

Fingerhut/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał u siebie FC Augsburg 3:1 (2:0) w środowym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Niemiec.

Na Allianz Arena całe zawody z ławki rezerwowych obserwował Robert Lewandowski. Jeszcze przed przerwą do siatki rywali celnie przymierzyli Philipp Lahm oraz Amerykanin Julian Green.

Po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Koreańczyk Ji Dong-Won, ale w doliczonym czasie gry nadzieje przyjezdnych rozwiał Austriak David Alaba, pieczętując zwycięstwo podopiecznych Carlo Ancelottiego.

W kolejnej rundzie zagra również Schalke 04 Gelsenkirchen. "Królewsko-Niebiescy" wygrali w Norymberdze 3:2, strzelając wszystkie bramki jeszcze w pierwszej połowie. Dwie z nich zdobył Jewhen Konoplianka, a trafienia Ukraińca przedzielił również gol Holendra Klaas-Jana Huntelaara.

* * * * * *
1. FC Nuernberg - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:3 (0:3)
Bramki: Baba Rahman 59-samobójcza, Kempe 68-karny - Konoplianka 20, 44, Huntelaar 30.

Bayern Monachium - FC Augsburg 3:1 (2:0)
Bramki: Lahm 2, Green 41, Alaba 90+3 - Ji Dong-Won 69