Lewandowski opublikował wymowne zdjęcie po meczu z Osasuną. "Wyślijcie to sędziemu"

Nicolo Campo/Pressfocus
Barcelona pokonała Osasunę 2:1 (0:1) i powiększyła przewagę w La Liga nad Realem Madryt. “Blaugrana” poradziła sobie mimo tego, że od 31. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Roberta Lewandowskiego. Polak po meczu zamieścił w swoich mediach społecznościowych wymowne zdjęcie.
Lewandowski od pierwszych minut toczył zacięte i dość ostre pojedynki z zawodnikami Osasuny. W 11. minucie “Lewy” obejrzał pierwszy żółty kartonik za faul na Nacho Vidalu.
Kilkanaście minut później Polak w walce o piłkę uderzył łokciem Victoria Garcię. Sędzia nie miał wątpliwości. Ukarał Lewandowskiego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.
W przerwie meczu arbiter pokazał jeszcze jedną czerwoną kartkę zawodnikowi z Katalonii. Tym razem ukarany został rezerwowy Gerard Pique, który w ostrych słowach zwrócił się do arbitra. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Chociaż od 6. minuty “Blaugrana” przegrywała 0:1 i od 31. minuty musiała grać w dziesiątkę, ostatecznie odrobiła straty z nawiązką za sprawą trafień Pedriego oraz Raphinhi.
Po zwycięstwie piłkarze Barcelony byli w bardzo dobrych nastrojach. Humor dopisywał również Robertowi Lewandowskiemu, który w swoich mediach społecznościowych opublikował zdjęcie z… Gerardem Pique.
Fotografia dwóch uśmiechniętych piłkarzy ukaranych w tym samym meczu czerwonymi kartkami spotkała się oczywiście z wieloma komentarzami.
- Wyślijcie to zdjęcie sędziemu - napisał jeden z użytkowników Instagrama. - Team red card - skomentował inny z kibiców.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Instagram
Pique przez swoją czerwoną kartkę stracił szansę na ostatni występ w karierze. Doświadczony obrońca kilka dni temu oświadczył, że żegna się futbolem. Przynajmniej w roli zawodnika.
Robert Lewandowski na pewno będzie pauzował w zaplanowanym na 31 grudnia meczu z Espanyolem. Niewykluczone jednak, że kara dla Polaka zostanie zwiększona. Wszystko przez gesty kierowane w stronę arbitrów. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Adam Nowacki09 Nov 2022 · 09:21
Źródło: Robert Lewandowski Instagram