Lewandowski ratuje Bayern! Gol w doliczonym czasie gry [VIDEO]

Mitch Gunn/Shutterstock
VfL Wolfsburg uległ u siebie Bayernowi Monachium 1:2 (1:0) w sobotnim spotkaniu 23. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Volkswagen Arena spotkanie z ławki rezerwowych rozpoczął Robert Lewandowski.
Prowadzenie miejscowym zapewnił już po ośmiu minutach gry strzałem głową Daniel Didavi, któremu dośrodkował w pole karne Yunus Malli.
Wyrównał dwadzieścia minut po zmianie stron również uderzeniem głową Sandro Wagner. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Arjen Robben. Holender dziewięć minut wcześniej zmarnował rzut karny, trafiając w słupek.
Jedenaście minut przed końcem na murawie pojawił się Lewandowski, zmieniając autora wyrównującej bramki. Napastnik reprezentacji Polski już w doliczonym czasie gry wykorzystał kolejny rzut karny, podyktowany po faulu na Robbenie. Bramkarz gospodarzy wyczuł Lewandowskiego, ale strzał był zbyt precyzyjny.

To dwudzieste w bieżących rozgrywkach trafienie kapitana "biało-czerwonych".
Dzięki dziewiętnastej wygranej w sezonie zespół z Bawarii umocnił się na prowadzeniu w tabeli. "Wilki" doznały natomiast siódmej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na trzynastej lokacie w klasyfikacji.