Kapitalna akcja Marcelo i Ronaldo strzela po raz trzeci! A za moment Asensio na 4:2!

CosminIftode/Shutterstock
Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie mierzy się z Realem Madryt, a Leicester City podejmuje Atletico Madryt w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów.

Pierwsze minuty meczu na Stantiago Bernabeu to przewaga gości, którzy już w dziewiątej minucie stworzyli sobie doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Strzał Thiago z bliskiej odległości najpierw jednak zablokował Marcelo, piłka trafiła potem pod nogi Arjena Robbena, ale ten uderzył niecelnie.

Gospodarze z czasem odzyskali kontrolę nad meczem. W 26 minucie doskonałą interwencją po strzale Carvajala popisał się Manuel Neuer. Chwilę później Niemiec wybił piłkę przed siebie, ta trafiła do Sergio Ramosa, lecz jego uderzenie na linii bramkowej zatrzymał Jerome Boateng.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy jednak bramek. W drugim spotkaniu po pierwszej odsłonie Atletico prowadzi 1:0 po bramce Saula Nigueza w 26 minucie.

Bayern objął prowadzenie w 53 minucie. Bramkę z jedenastki zdobył Robert Lewandowski.

Trochę ponad dwadzieścia minut później "Królewscy" doprowadzili do remisu. W pole karne dośrodkował Casemiro, a strzałem głową Neuera pokonał Cristiano Ronaldo.

Za moment Bayern ponownie jednak wyszedł na prowadzenie. Bramkę samobójczą strzelił Sergio Ramos.

W 84 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Arturo Vidal. Cztery minuty później boisko opuścił Robert Lewandowski.

W dogrywce po raz drugi na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk otrzymał podanie od Sergio Ramosa, przyjął piłkę w polu karnym i pokonał niemieckiego golkipera.

Kilka minut później kapitalną akcję indywidualną przeprowadził Marcelo. Brazylijczyk wyłożył piłkę Ronaldo, a ten wpakował ją do pustej bramki.

Chwilę później było 4:2. Tym razem autorem bramki był Asensio.

Składy poszczególnych zespołów:

Real Madryt: Navas; Carvajal, Ramos, Nacho, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Isco, Ronaldo, Benzema

Bayern Monachium: Neuer; Lahm, Boateng, Hummels, Alaba; Alonso, Vidal, Thiago; Robben, Ribery, Lewandowski

Leicester City: Schmeichel; Simpson, Benalouane, Morgan, Fuchs; Drinkwater, Ndidi, Albrighton, Mahrez; Okazaki, Vardy

Atletico Madryt: Oblak; Juanfran, Godín, Savic, Filipe Luis; Saúl, Giménez, Gabi, Koke; Carrasco, Griezmann