Lewczuk na ławce, Olympique Lyon stracił wygraną z Bordeaux w samej końcówce

mediapictures.pl/Shutterstock
Olympique Lyon zremisował u siebie z Girondins Bordeaux 3:3 w pierwszym sobotnim meczu trzeciej kolejki Ligue 1. Gospodarze w samej końcówce roztrwonili dwa gole przewagi.
Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i już w 23. minucie byli na dwubramkowym prowadzeniu. Wynik otworzył Nabil Fekir, a następnie bramkę zdobył Kenny Tete.
Przed przerwą pojawiła się nadzieja w ekipie gości. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę u miejscowych otrzymał Sergi Darder. Tuż przed przerwą kontaktowego gola dla przyjezdnych strzelił Malcom. Kiedy w 74. minucie Bertrand Traore trafił na 3:1, wydawało się, że spotkanie jest rozstrzygnięte.
Przyjezdni walczyli jednak do samego końca. W 88. minucie drugą bramkę zdobył dla nich Lukas Lerager. W doliczonym czasie gry gola na wagę remisu strzelił Malcom.
Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Igor Lewczuk.
Olympique Lyon jest na trzecim miejscu w tabeli z siedmioma punktami na koncie. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z FC Nantes.
Natomiast ekipa z Bordeaux plasuje się na szóstej lokacie z czterema „oczkami”. Jej kolejnym rywalem będzie Troyes AC.