Lider wygrał w Lipsku, asysta Piszczka

Jose Breton- Pics Action/Shutterstock
RB Lipsk uległ u siebie Borussii Dortmund 0:1 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 18. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Red Bull Arena zwycięskiego gola dla "Die Schwarzgelben" zdobył po niespełna dwudziestu minutach gry Axel Witsel. Belg precyzyjnie przymierzył mocno z narożnika pola karnego i piłka odbita od poprzeczki wpadła do siatki.
Witselowi zgrywał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Piszczek. Byłego reprezentanta Polski, który wystąpił w podstawowym składzie, dwie minuty przed końcem zastąpił Marius Wolf.
Zespół z Zagłębia Ruhry po czternastym zwycięstwie w sezonie umocnił się na czele tabeli, zachowując sześć punktów przewagi nad broniącym tytułu Bayernem. Drużyna z Dolnej Saksonii doznała natomiast trzeciej porażki w pięciu ostatnich spotkaniach i pozostała na czwartej lokacie w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński19 Jan 2019 · 20:37