Lider wygrał z drużyną Tomasza Kuszczaka

James Boyes, wikipedia
Brighton & Hove Albion pokonało na własnym stadionie Birmingham City 2:1 w meczu osiemnastej kolejki drugiej ligi angielskiej. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Tomasz Kuszczak.

Polski bramkarz pierwszego gola puścił w 17. minucie gry. Solomon March opanował piłkę w polu karnym i zaskoczył Kuszczaka mocnym strzałem z bliskiej odległości. Cztery minuty później Birmingham doprowadziło do wyrównania. Trafienie zaliczył Jon Toral, który uderzeniem głową dobił strzał swojego partnera z drużyny. Wynik na 2:1 ustalił dwie minut po przerwie Bobby Zamora również po dobitce.

Dzięki wygranej, "Mewy" utrzymały pozycję lidera. Drużyna prowadzona przez Gary'ego Rowetta zajmuje szóste miejsce w tabeli.