Liga duńska: Remis rywala Legii

EUpdates, wikipedia
FC Midtjylland, które rywalizuje z Legią Warszawa w Lidze Europy, zremisowało na wyjeździe 1:1 z Odense BK w spotkaniu szesnastej kolejki ligi duńskiej. Patryk Wolański znalazł sie poza kadrą meczową gości.

Pierwszego gola zdobyli gospodarze. W 80. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Rasmus Festersen, po asyście Olivera Lunda. Dla 29-letniego napastnika było to ósme trafienie w bieżących rozgrywkach. Osiem minut później wyrównał obrońca gości, Andre Romemer, dla którego była to pierwsza bramka w tym sezonie.

Po remisie, FC Midtjylland zajmuje drugie miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów, co FC Kopenhaga, która w niedzielę zmierzy się z Viborgiem. Odense jest na ósmej pozycji w lidze.

Piłkarze Jessa Thorupa zmierzą się z Legią w czwartek na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną klubu z Herning 1:0.