Liga Europy: Arsenal rozbił BATE, Olkowski wystąpił w przegranym meczu z Crveną Zvezdą Belgrad

Photo déchargée directement de l'appareil photo, wikipedia
Crvena Zvezda Belgrad pokonała przed własną publicznością 1. FC Koeln 1:0 (1:0) w meczu ostatniej kolejki grupy H rozgrywek Ligi Europy.
W podstawowym składzie gości znad Renu wybiegł na murawę Paweł Olkowski. Reprezentanta Polski zastąpił dwadzieścia minut po zmianie stron Lukas Klunter.
Prowadzenie miejscowym już do przerwy dał płaskim strzałem przy krótkim słupku Slavoljub Srnić. Dzięki drugiej wygranej nad ekipą z Kolonii w tej edycji rozgrywek drużyna z Serbii zachowała drugie miejsce w tabeli. "Kozły" doznały czwartej porażki i pozostały na trzeciej lokacie, oznaczającej wyeliminowanie z kolejnej rundy.
Zmagania w grupie H wygrał Arsenal Londyn. "Kanonierzy" na koniec jesiennej rywalizacji rozbili u siebie najsłabszy w stawce BATE Borysów aż 6:0 (3:0).
Na Emirates Stadium prowadzenie stołecznej drużynie zapewnił uderzeniem z narożnika pola karnego Francuz Mathieu Debuchy. Podwyższył strzałem z kilku metrów Theo Walcott, a dwie minuty przed przerwą efektownym trafieniem popisał się Jack Wilshere.
Siedem minut po zmianie stron piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Denis Poljakow, a po kolejnych dwunastu minutach rzut karny wykorzystał Francuz Olivier Giroud. Kwadrans przed końcem zespół z Białorusi dobił Egipcjanin Mohamed Elneny.
Oprócz Arsenalu i "Czerwonej Gwiazdy" w fazie pucharowej zagrają także jeszcze Viktoria Pilzno, Steaua Bukareszt, Olympique Marsylia, FC Salzburg, Athletic Bilbao, Oestersunds FK, Lazio Rzym, OGC Nice, Real Sociedad San Sebastian i Zenit Sankt Petersburg. Losowanie par 1/16 finału zaplanowano w najbliższy poniedziałek.

* * * * * *

Wyniki wieczornych spotkań 6. kolejki Ligi Europy:
GRUPA G:
Hapoel Be'er Sheva FC - Viktoria Pilzno 0:2 (0:1)

Bramki: Hejda 28, Horava 83.
Steaua Bukareszt - FC Lugano 1:2 (0:2)

Bramki: Gnohere 60 - Daprela 3, Vecsei 32.
GRUPA H:
Arsenal Londyn - BATE Borysów 6:0 (3:0)

Bramki: Debuchy 11, Walcott 37, Wilshere 43, Poljakow 52-samobójcza, Giroud 64-karny, Elneny 75.
Crvena Zvezda Belgrad - 1. FC Koeln 1:0 (1:0)

Bramka: Srnic 22.