Liga Europy: Pierwsza strata punktów Lazio

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Lazio Rzym zremisowało przed własną publicznością z SBV Vitesse Arnhem 1:1 (0:1) w meczu 5. kolejki grupy K rozgrywek Ligi Europy.
Na Stadio Olimpico pierwszą bramkę zdobyli przyjezdni, a jej autorem był Bryan Linssen. Holenderski napastnik w 13. minucie wykorzystał zagranie Masona Mounta i pokonał golkipera rywali.
Do wyrównania w 42. minucie doprowadził Luis Alberto Romero, który dzięki dośrodkowaniu Dusana Basty zdołał wpakować futbolówkę do siatki.
W innym meczu tej grupy, OGC Nice pokonało na własnym stadionie SV Zulte-Waregem 3:1.
Dla podopiecznych Simone Inzaghiego była to pierwsza strata punktów w Lidze Europy, dotąd bowiem mieli na koncie komplet zwycięstw. Rzymianie wciąż są liderem grupy K i mają cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli ekipą z Nicei.