Liga Europy: Porażka Łudogorca z Istanbulem Basaksehir

Shutterstock
Łudogorec Razgrad przegrał przed własną publicznością z Istanbulem Basaksehir 1:2 (0:2) w meczu 5. kolejki grupy C rozgrywek Ligi Europy.
Na Ludogorec Arena przyjezdni zdobyli pierwszą bramkę w 20. minucie spotkania. Wówczas Edin Visca wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Kerima Freia i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali.
Osiem minut później zespół z Turcji podwyższył prowadzenie, a gola strzelił Kerim Frei. 24-letni pomocnik popisał się skutecznym trafieniem sprzed linii pola karnego.

Po zmianie stron gospodarze zdołali zdobyć jedną bramkę. W 65. minucie z prawej strony futbolówkę zagrywał Virgil Misidjan, a uderzeniem głową akcję wykończył Marcelinho.
Mecz w wyjściowej jedenastce w barwach Łudogorca rozegrał Jacek Góralski. Polak opuścił boisko w 82. minucie i został zmieniony przez Gustavo Campanharo.
Podopieczni Dimitara Dimitrova zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli grupy C i mają na koncie osiem punktów. Zespół prowadzony przez Abdullaha Avciego plasuję się z kolei na trzeciej pozycji z dorobkiem pięciu "oczek".
Liderem grupy jest SC Braga, a ostatnią lokatę okupuje Hoffenheim.