Liga Europy. Villarreal ponownie pokonał Zenit i awansował do kolejnej rundy

Villarreal ponownie pokonał Zenit i awansował do kolejnej rundy
Bukharev Oleg/Shutterstock
Villarreal CF pokonał przed własną publicznością Zenit Sankt Petersburg 2:1 (1:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy.
Na Estadio de la Ceramica hiszpański zespół był w komfortowej sytuacji, bowiem przed tygodniem wygrał nad Newą 3:1. "Submarinos" wysoką dyspozycję w ostatnich tygodniach potwierdzili również w rewanżu z liderem rosyjskiej Priemjer Ligi.
Wynik otworzył szesnaście minut przed przerwą kapitalnym uderzeniem z dystansu Gerard Moreno. Autor pierwszego trafienia dwie minuty po zmianie stron dośrodkował również precyzyjnie w pole karne, gdzie Kolumbijczyk Carlos Bacca strzałem głową podwyższył prowadzenie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego.
Już w doliczonym czasie gry Serb Branislav Ivanovic zdobył kontaktową bramkę, ale to było wszystko, na co było stać ekipę znad Newy. W kolejnej rundzie zagrają "Submarinos".