Liga Europy: Zwycięstwa Sevilla FC i FK Krasnodar

Ivica Drusany/Shutterstock
Sevilla FC pokonała na wyjeździe Akhisar Belediyespor 3:2 (2:0), a FK Krasnodar wygrał ze Standardem Liege 2:1 (0:1) w ramach 4. kolejki grupy J Ligi Europy.
Na Spor Toto Akhisar Stadium przyjezdni dwa gole strzelili już w pierwszej połowie. W 12. minucie po dośrodkowaniu Luisa Muriela, Nolito zdołał umieścić piłkę w siatce. Następnie w 38. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Muriel.
Gospodarze zdobyli bramkę kontraktową w 52. minucie, za sprawą trafienia Elvisa Manu, który trafił w prawy dolny róg. Gola na 2:2 strzelił w 78. minucie Onur Ayik, a przy jego trafieniu asystował Guray Vural.
W 87. minucie sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Andaluzji po faulu Miguela Lopesa, a jedenastkę na gola zamienił Ever Banega, zapewniając Sevilli FC zwycięstwo.
W innym meczu grupy J, FK Krasnodar pokonał u siebie Standard Liege. Bramki dla zespołu z Rosji zdobywali Magomed-Shapi Suleymanov oraz Maciel Wanderson. Jedyne trafienie dla Belgów zanotował z kolei Mehdi Carcela-Gonzalez.
Sevilla FC oraz FK Krasnodar mają na koncie po dziewięć punktów, a Standard Liege z trzema "oczkami" mniej plasuje się na trzeciej pozycji. Tabelę zamyka Akhisar Belediyespor.