Liga Europy: Zwycięstwa Zenitu i Realu Sociedad

silalena / Shutterstock.com
FC Zenit Sankt Petersburg pokonał u siebie Vardar Skopje 2:1 (2:0) w meczu 5. kolejki grupy L rozgrywek Ligi Mistrzów.
Gospodarze tego starcia zdobyli obie bramki jeszcze w pierwszej połowie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Dimitrij Poloz w 16. minucie po dośrodkowaniu Artioma Dziuby. Drugiego gola strzelił natomiast Emiliano Rigoni w 43. minucie. Włoch dobrze wykorzystał podanie Christiana Noboy i pokonał golkipera rywali.
Jedyne trafienie na rzecz ekipy gości zanotował Dejan Blazevski, który wpakował futbolówkę do siatki w doliczonym czasie gry.
W innym spotkaniu tej grupy Real Sociedad pokonał na wyjeździe Rosenborg BK 1:0 (0:0). Goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero w 90. minucie, kiedy bramkę zdobył Mikel Oyarzabal.
Drużyna ze stolicy Rosji jest liderem grupy L i ma punkt przewagi nad drugim Realem Sociedad. Duński klub plasuje się na trzeciej pozycji, a ostatnie miejsce zajmuje Wardar.