Liga Mistrzów: Milik już z golem, Bayern przegrywa z Atletico, ale co wyprawiają City i Celtic?!

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Dziś dokończenie drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Naprzeciwko siebie stają zespoły z grup A, B, C oraz D. Polscy kibice z pewnością śledzą przede wszystkim starcie Napoli z Benficą oraz Bayernu z Atletico Madryt - w obu tych meczach liczymy na gole naszych napastników, oby tak ładne, jak wczorajsze trafienie Kamila Glika (do obejrzenia TUTAJ). Na innych stadionach zmierzą się Arsenal z Basel, Besiktas z Dinamem Kijów, Celtic z Manchesterem City, Rostów z PSV, Ludogorets z PSG, a także Borussia Moenchengladbach z Barceloną.

Od pierwszych minut w Madrycie zyskiwał przewagę Bayern, ale na razie nie skończyło się to bramką dla gości. Atletico wyprowadziło parę groźnych kontr, znakomitą szansę miał między innymi Torres, który trafił w słupek. Wreszcie w 35 minucie Carrasco uderzył płasko po ziemi, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Manuela Neuera. W 84 minucie na 2:0 z rzutu karnego mógł podwyższyć Griezmann, ale trafił w poprzeczkę.

W Neapolu trafienie dla miejscowych zaliczył Marek Hamsik. Po przerwie na 2:0 podwyższył Mertens, a trzy minuty później z karnego trafił Arkadiusz Milik. Kilka chwil później na 4:0 ponownie trafił Mertens.

Ciekawie od początku jest też na Celtic Park - gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie z Manchesterem City - w trzeciej minucie strzelił Dembele, w 20 samobójcze trafienie zaliczył Sterling. W międzyczasie gola dla przyjezdnych zdobył też Fernandinho. W 29 minucie wyrównanie dla gości przyniósł... strzelec wcześniejszego "samobója", czyli Sterling. W 47 minucie na 3:2 dla Celtiku trafił ponownie Dembele. Na odpowiedź ponownie nie trzeba było długo czekać - w 55 minucie wyrównał Nolito.

Oto składy, na jakie zdecydowali się trenerzy dzisiejszych rywali:

Celtic: Gordon, Lustig, Toure, Sviatchenko, Tierney, Bitton, Brown, Forrest, Rogic, Sinclair, Dembele

Bayern: Neuer - Alaba, Boateng, Martinez, Lahm - Alonso, Vidal, - Ribery, Thiago, Müller - Lewandowski

Atletico: Oblak; Juanfran, Savić, Godín, Filipe Luís; Koke, Ñíguez, Gabi, Carrasco; Griezmann, Torres

Manchester City: Bravo, Zabaleta, Otamendi, Kolarov, Clichy, Fernandinho, Gundogan, Silva, Sterling, Nolito, Aguero

Arsenal: Ospina, Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal, Cazorla, Xhaka, Walcott, Ozil, Iwobi, Sanchez.

Borussia Moenchengladbach: Sommer - Wendt, Elvedi, Christensen, Korb - Kramer, Dahoud - Traore, Stindl, Hazard - Raffael

Barcelona: Ter Stegen, Piqué, Rakitic, Sergio, Iniesta, Suárez, Neymar, Mascherano, Alcácer, J.Alba, S.Roberto

Napoli: Pepe Reina, Elseid Hysaj, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Faouzi Ghoulam, Marek Hamsik, Allan, Jorginho, Jose Maria Callejon, Arkadiusz Milik, Dries Mertens

Benfica: Julio Cesar, Eliseu, Lisandro Lopez, Victor Nilsson Lindeloef, Nelsinho, Eduardo Salvio, Ljubomir Fejsa, Pizzi, Andre Horta, Goncalo Guedes, Konstantinos Mitroglou

PSG: Areola; Aurier, Marquinhos, Silva, Maxwell; Verratti, Motta, Matuidi; Lucas, Cavani, Di Maria

Beşiktaş: Fabri, Beck, Marcelo, Tošić, Adriano, Tolgay, Atiba, Quaresma, Talisca, Erkin, Aboubakar

Basel: Vaclik; Lang, Suchy, Xhaka, Balanta, Traoré; Bjarnason, Zuffi, Fransson; Doumbia, Steffen

PSV: Zoet, Arias, Schwaab, Isimat-Mirin, Moreno, Willems, Pröpper, Hendrix, Guardado, L De Jong, Narsingh

Rostów: Dzhanayev; Kalachev, Mevlja, Navas, Granat, Terenyev; Yerokhin, Gatcan, Noboa; Azmoun, PolozLudogorec: Stoyanov; Minev, Moti, Palomino, Natanael; Dyakov, Anicet; Wanderson, Marcelinho, Vura; Cafu