Liga Mistrzów. Czy sędzia słusznie podyktował rzut karny dla Manchesteru United? "To bardzo dobra decyzja"

alphaspirit / shutterstock
Manchester United wygrał na wyjeździe z PSG 3:1 (2:1) i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. "Czerwone Diabły" decydującego gola zdobyły po rzucie karnym w 94. minucie gry.
W 90. minucie na bramkę strzeżoną przez Buffona uderzył Dalot. Piłka trafiła w rękę Kimbempe, który wyskoczył w powietrze próbując zablokować strzał. Arbiter po konsultacji z systemem VAR zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego. Jedenastkę na gola zamienił Rashford.
Czy sędzia słusznie wskazał na wapno? Rafał Rostkowski, były arbiter międzynarodowy, nie ma wątpliwości, że Skomina nie popełnił błędu.
To chyba najbardziej dramatyczna dotychczas zmiana decyzji sędziowskiej z udziałem systemu VAR w Lidze Mistrzów. Rzut karny dla Manchesteru United za rękę Kimpembe to bardzo dobra decyzja Damira Skominy ze Słowenii - ocenił.
Daniel Makarewicz06 Mar 2019 · 23:15
Źródło: Twitter