Liga Mistrzów. Genialny Messi! FC Barcelona rozbiła Liverpool i jest o krok od finału Ligi Mistrzów! [WIDEO]

Genialny Lionel Messi! FC Barcelona rozbiła Liverpool i jest o krok od finału Ligi Mistrzów! [WIDEO]
Shutterstock
FC Barcelona wysoko wygrała 3:0 z Liverpoolem na Camp Nou w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów.
Pojedynek obie drużyny zaczęły z dużą intensywnością. Pierwszy raz w polu karnym gości zakotłowało się w 14 minucie, po tym jak chwilę wcześniej Pique świetnie poradził sobie z Salahem. Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, a następnie Messi domagał się od arbitra rzutu karnego po zagraniu ręką Matipa.
Jedenaście minut później Barcelona wyszła na prowadzenie. Jordi Alba kapitalnie zagrał do Luisa Suareza w pole karne, a napastnik pokonał Alissona wślizgiem.
Zawodnicy Jurgena Kloppa mogli doprowadzić do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Mane nie potrafił jednak wykorzystać doskonałej sytuacji - starał się lobować Ter Stegena, ale przerzucił piłkę nad bramką.
Tuż po przerwie goście prezentowali się świetnie, zagrażając raz po raz bramce rywali. Ter Stegen musiał się wykazać przy dwóch strzałach Milnera i jednym Salaha.
W kolejnych minutach Messi i spółka uspokoili nieco grę. "The Reds" nie tworzyli już sobie z taką łatwością okazji podbramkowych.
W 75 minucie mieliśmy 2:0. Najpierw Luis Suarez trafił w poprzeczkę, do piłki dopadł Lionel Messi i umieścił ją z bliska w bramce.
Chwilę później Argentyńczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem w kapitalny sposób wykonał rzut wolny z 25 metra, pakując futbolówkę w samo okienko.
Za moment "The Reds" mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale najpierw strzał Firmino z linii wybili obrońcy Barcelony, a potem Salah trafił tylko w słupek.
Ostatecznie "Blaugrana" wygrała 3:0 i jest w komfortowej sytuacji przed rewanżem na Anfield, który odbędzie się 7 maja.
Jakub Kreśliński01 May 2019 · 22:57