Liga Mistrzów. Grad goli i wygrane faworytów! Trzy "piątki", dwa gole Lewandowskiego, bohater Dybala! [WIDEO]

Grad goli i wygrane faworytów w LM! Trzy "piątki", dwa gole Lewandowskiego, bohater Dybala! [WIDEO]
FTPhoto/Shutterstock
Dziś w Lidze Mistrzów wygrywali faworyci. Drużyny Realu Madryt, PSG, Tottenhamu, Bayernu Monachium, Juventusu i Manchesteru City dopisały po trzy punkty do swojego dorobku.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z dzisiejszych spotkań Ligi Mistrzów.
GRUPA A
Galatasaray uległ na własnym boisku Realowi Madryt 0:1. "Królewscy" zdali w Stambule bardzo ważny egzamin. Przed meczem posada Zinedine'a Zidane'a wisiała na włosku. Na początku spotkania kilka razy zagotowało się pod bramką "Los Blancos", jednak Courtois dwukrotnie pokazał klasę po uderzeniach Andone i Babela.
W 18. minucie Real objął prowadzenie. Świetną akcję przeprowadził Hazard, który wycofał do Kroosa, a ten przymierzył z linii pola karnego.
Ekipa z Hiszpanii, choć objęła prowadzenie, to nie kontrolowała sytuacji na boisku. Turcy jednak nie zdołali wykorzystać dziur w defensywie przeciwnika. Za to przyjezdni mogli podwyższyć, ale w 65. minucie Hazard obił poprzeczkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1.
Piłkarze PSG rozbili na wyjeździe Club Brugge. Tym samym paryżanie odnieśli trzecie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Po pierwszej połowie na tablicy wyników było tylko 0:1. Prowadzenie gościom dał Icardi. Napastnik otrzymał podanie od Di Marii i z pierwszej piłki pokonał Mignoleta.
W 29. minucie bliski wpadki był Keylor Navas. Golkiper wybijał piłkę z pola karnego i trafił w plecy rywala. Piłka przeleciał tuż na poprzeczką bramki PSG.
Po przerwie kolejne ciosy zadali Mbappe (trzy gole Francuza w 22. minuty!) i Icardi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:5.
***
GRUPA B
Olympiakos uległ na własnym boisku Bayernowi Monachium. W Pireusie jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 23. minucie głową uderzył El Arabi, Neuer zdołał odbić piłkę, ale jak się okazało, zrobił to centymetry za linią bramkową.
Mistrzowie Niemiec rzucili się do odrabiania strat i po 11 minutach był już remis. Robert Lewandowski pokazał swój strzelecki instynkt i dopadł do piłki odbitej przez bramkarza. W drugiej połowie Polak znów trafił, gdy w zamieszaniu podbramkowym uprzedził bramkarza i z bliska wepchnął futbolówkę do siatki.
W 75. minucie precyzyjnym strzałem popisał się Tolisso, a wynik spotkania ustalił Guliherme.
Tottenham nie dał najmniejszych szans Crvenie Zvezdzie. "Koguty" na prowadzenie wyprowadził w 9. minucie Harry Kane. Jeszcze przed przerwą gospodarze dołożyli kolejne trafienia. Dwukrotnie błysnął Son. W drugiej połowie trafił Lamela, a wynik spotkania ustalił Kane.
***
GRUPA C
Manchester City rozbił Atalantę w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Do 34. minuty pachniało sensacją. Przyjezdni wyszli na niespodziewane prowadzenie, gdy Malinovsky ze spokojem wykorzystał rzut karny.
Taki przebieg wydarzeń tylko rozjuszył "The Citizens", którzy w ciągu 10 minut odwrócili wynik. Aguero wykończył składną akcję, a po chwili zamienił jedenastkę na gola.
Gospodarze w drugiej połowie dokonali egzekucji na zrezygnowanej Atalancie. Sterling w 11 minut skompletował hat-tricka.
W inny spotkaniu tej grupy Szachtar zremisował z Dinamem Zagrzeb.
***
Grupa D
Juventus po wielkich męczarniach ograł Lokomotiw. Mistrzowie Włoch od pierwszego gwizdka rzucił się na rywali i to oni prowadzili grę, wymieniali mnóstwo podań, stwarzali sobie więcej okazji. Tymczasem to goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie.
Lokomotiw ustawił zasieki i czekał na kontry. Okazja nadarzyła się w 30. minucie. Wówczas Mirańczuk wykorzystał bierną postawę obrony i wpisał się na listę strzelców.
Po przerwie Włosi ruszyli do frontalnego ataku. Na boisku pojawił się Higuain, ale przez kolejne minuty wynik się nie zmieniał. Dybala w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Argentyńczyk zrehabilitował się w 77. i 79. minucie. Napastnik najpierw uderzył z dystansu, by po chwili dobić piłkę odbitą przez bramkarza.
Mecz w wyjściowej jedenastce zespołu z Moskwy rozpoczął Grzegorz Krychowiak, który przebywał na placu gry do 83. minuty i został ukarany żółtą kartką. Dla Polaka był to trzeci występ w Champions League w tym sezonie. W kadrze rosyjskiego klubu na ten mecz zabrakło kontuzjowanego Macieja Rybusa.
W bramce "Starej Damy" pełne 90 minut rozegrał Wojciech Szczęsny i również zanotował trzeci występ w europejskich pucharach w tym sezonie.
Podopieczni Maurizio Sarriego są liderem grupy D i mają na koncie siedem punktów. Lokomotiw z dorobkiem trzech "oczek" plasuje się na trzeciej pozycji.