Liga Mistrzów. Liverpool wyrzucił Bayern z Ligi Mistrzów! Błędy, emocje i przeciętny Lewandowski [WIDEO]

daykung/Shutterstock
Bayern Monachium przegrał na własnym boisku z Liverpoolem 1:3 (1:1) i pożegnał się z rozgrywkami Ligi Mistrzów.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
W 12. minucie meczu Robert Lewandowski starł się w polu karnym z Virgilem van Dijkiem. Polak padł w polu karnym i domagał się podyktowania jedenastki. Sędzia nie zdecydował się jednak wskazać na wapno.
W 26. minucie van Dijk posłał długą piłkę w stronę Mane. Senegalczyk minął obrońcę i ruszył w pole karne. Do pędzącego rywala niepotrzebnie wyszedł Manuel Neuer. Golkiper został bezlitośnie ograny i po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki. Dzięki temu trafieniu "The Reds" objęli prowadzenie 1:0.
Gospodarze zdołali odpowiedzieć w 39. minucie. Gnabry zagrał wzdłuż linii, a czekającego na piłkę Lewandowskiego uprzedził Matip, który trafił do własnej bramki.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Lewandowski zmarnował bardzo dobrą okazję, jednak po chwili okazało się, że Polak był na spalonym.
Na początku drugiej połowy groźny strzał oddał Salah, ale Neuer zdołał odbić futbolówkę. W 60. minucie znów piłkę w szesnastkę posłał Gnabry, ale Lewandowskiemu zabrakło centymetrów, by dopaść do piłki.
Przyjezdni drugą bramkę zdobyli w 69. minucie, gdy po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył van Dijk i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
Wynik meczu ustalił w 84. minucie Mane. Bayern nie był w stanie podnieść się po kolejnym ciosie i ostatecznie musiał pożegnać się z rozgrywkami Ligi Mistrzów.
Daniel Makarewicz13 Mar 2019 · 22:52