Liga Mistrzów: Niespodziewana wygrana Lotosu Trefl Gdańsk

Lotos Trefl Gdańsk wygrał 3:2 z wicemistrzami Włoch, DHL Modena, w piątej kolejce Ligi Mistrzów.

To Polacy lepiej rozpoczęli spotkanie z wyżej notowanym rywalem. Na pierwszą przerwę techniczną nasi zawodnicy schodzili z prowadzaniem 8:6. Dalszy przebieg premierowej odsłony to nieznaczna przewaga - najczęściej 2-punktowa - nad faworytem z Italii - 16:14, 19:7, 22:20. Tę partię gdańszczanie wygrali 25:22. W drugim secie polscy siatkarze byli bardzo nieskuteczni w ataku, co wykorzystywał DHL Modena. Włosi od pierwszych minut objęli prowadzenie - 8:4 - i nie oddali go do końca, wygrywając różnicą czterech punktów - 25:21.

Trzeci set był najbardziej emocjonujący z dotychczasowych. Najpierw byliśmy świadkami zaciętej walki punkt za punkt - 9:8 - a potem na parkiecie niepodzielnie rządzili Polacy - 16:11. Niestety końcówka to bardzo nerwowa gra i pomniejszająca się stale przewaga naszej ekipy - 21:18. Na szczęście Lotos Trefl wygrał tę partię 26:24. Czwartą odsłonę lepiej zaczęli polscy siatkarze, ale kiedy wydawało się, że zakończą rywalizację w czterech setach, to do głosu doszli Włosi, pokonując Gdańszczan 25:22.

Niezwykle zacięty przebieg miał tie break. Mieliśmy w nim remisy - 2:2 - prowadzenie przeciwników - 6:7 - i wreszcie szczęśliwy koniec - 15:13. Lotos Trefl Gdańsk pokonał DHL Modenę w pięciu setach, sprawiając dużą niespodziankę. Polski zespół z 11 punktami zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie F.
Źródło: sportowefakty.wp.pl