Liga Mistrzów: Porażka Skry Bełchatów we Włoszech

Skra Bełchatów w trzech setach przegrała z Cucine Lube Marche Civitanova w piątej kolejce Ligi Mistrzów.

Początek pierwszego seta był niezwykle wyrównany, ale tylko do pierwszej przerwy technicznej. Potem na parkiecie grali już tylko rywale z Włoch, którzy bez większych problemów pokonali naszych siatkarzy 25:16.

Druga odsłona była już zupełnie inna. Od samego początku do samego końca trwała zawzięta walka o każdy punkt. Skra miała nawet piłkę meczową przy stanie 24:23, ale jej nie wykorzystała i ostatecznie drugą partię przegrała 31:33.

Trzeci set wyglądał niemal identycznie co pierwszy. Na początku Polacy walczyli z Włochami jak równy z równym, by z biegiem czasu wyraźnie słabnąć i odstawać od przeciwników. Trzecia odsłona była ostatnią dzisiejszego spotkania, bowiem włoska drużyna wygrała w niej 25:16 i całe spotkanie w trzech setach.

Skra Bełchatów z dziewięcioma punktami zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie E.

Cucine Lube Marche Civitanova - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:16, 33:31, 25:16)

PGE Skra: Uriarte, Conte, Wrona, Gromadowski, Marechal, Lisinac, Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero), Rodriguez, Marcyniak.