Sensacja w Turynie! Ajax wyrzucił Szczęsnego i Ronaldo z Ligi Mistrzów! [WIDEO]

cristiano barni/Shutterstock
Juventus Turyn przegrał z Ajaksem Amsterdam 1:2 (1:1) w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i to zespół z Holandii zagra w kolejnej rundzie rozgrywek.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
W 29. minucie "Stara Dama" wyszła na prowadzenie po trafieniu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Onana nie miał szans na skuteczną interwencję.
5 minut później goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Po strzale Tadicia piłka trafiła do Donny'ego van de Beeka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Wojciecha Szczęsnego.
Drugą połowę lepiej rozpoczął Ajax, który z każdą minutą rozpędzał się coraz bardziej. Przyjezdni mogli zdobyć co najmniej dwie bramki, ale fenomenalnymi interwencjami popisał się Wojciech Szczęsny.
Bramka dla gości wisiała w powietrzu i rzeczywiście - w 67. minucie de Ligt strzelił gola głową po rzucie rożnym.
Juventus w tym momencie potrzebował dwóch bramek, by awansować do półfinału. Gospodarze ruszyli do ataku, ale to Ajax był blisko kolejnych trafień. Najpierw z trzech metrów spudłował Neresa, a później Ziyech wpakował piłkę do siatki, ale sędzia w tej sytuacji odgwizdał pozycję spaloną.

Wynik do końca nie uległ już zmianie. Ajax Amsterdam w półfinale Ligi Mistrzów zagra ze zwycięzcą rywalizacji Manchester City - Tottenham.
Daniel Makarewicz16 Apr 2019 · 22:54