Liga Mistrzów siatkarzy: Jastrzębski Węgiel rozbił mistrzów Francji

Nula (Anna Kłeczek), wikipedia
Jastrzębski Węgiel w trzech setach (25:10, 25:21, 25:20) uporał się z mistrzem Francji, Spacer's de Toulouse, w swoim drugim meczu w Lidze Mistrzów siatkarzy.
Pierwszy set, który trwał raptem dwadzieścia minut, to zupełna dominacja polskiej drużyny. Nasi siatkarze zwyciężyli łatwo różnicą aż piętnastu punków.
Kolejne dwie odsłony były nieco bardzie wyrównane. Drugą partię Jastrzębski Węgiel pokonał rywali 25:21, ale przez całego seta prowadził i kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie.
Dopiero w trzeciej części mistrzom Francji udało się wyjść na prowadzenie. Przed drugą zmianą techniczną wygrywali różnicą dwóch punktów. Końcówka należała jednak do polskiego zespołu, który zwyciężył 25:20.
Jastrzębski Węgiel wygrał drugie spotkanie i umocnił się na pozycji lidera grupy D.