Liga Mistrzów. Valencia zremisowała z Chelsea. Wielka wymiana ciosów i kapitalny centrostrzał! [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Valencia zremisowała z Chelsea, a Zenit pokonał Olympique Lyon w pierwszych środowych meczach Ligi Mistrzów.
Valencia zremisowała na własnym boisku z Chelsea 2:2. Wynik spotkania mógł otworzyć Maxi Gomez, ale nie trafił w futbolówkę w idealnej sytuacji.
Piłkarze gospodarzy coraz mocniej naciskali na rywali i dopięli swego w 40. minucie. Wówczas Rodrigo dośrodkował w pole karne, a tam wbiegł w tempo Carlos Soler, który nie dał szans Kepie.
Radość "Nietoperzy" nie trwała długo. Po minucie był już remis, bo Kovacić precyzyjnie uderzył sprzed pola karnego.
Po przerwie "The Blues" zadali kolejny cios. Pulisic skierował piłkę do siatki, ale początkowo arbiter pokazał pozycję spalona. System VAR skorygował tę decyzję i gol został uznany. Garay o centymetry złamał linię spalonego.
W 65. minucie Dani Parejo nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał Hiszpana obronił Kepa.
Punkt dla gospodarzy uratował Wass, który popisał się fantastycznym centrostrzałem - piłka odbiła się od słupka i ugrzęzła w siatce. W tej sytuacji lepiej mógł się zachować Kepa.
W 96. minucie Rodrigo zmarnował piłkę meczową. Napastnik źle trafił w piłkę w stuprocentowej sytuacji.
***
W meczu grupy G Zenit zgarnął komplet punktów w starciu z Olympique Lyon.
W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Dziuba, który najwyżej wyskoczył do piłki zagranej z prawego narożnika przez Douglasa Santosa.
Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Ozdoev.
Daniel Makarewicz27 Nov 2019 · 20:51