Liga Mistrzów znów zagości w Bergamo. Atalanta urządziła strzelaninę [WIDEO]

Foto Sipa / PressFocus
Atalanta nie zatrzymuje się. Dziś wygrywając z Genoą 4:3 nie dość, że zapewniła sobie start w przyszłorocznej lidze Mistrzów, już trzeci z rzędu, to jest również bliska wicemistrzostwa Włoch. Byłaby to najlepsza pozycja zajęta na koniec sezonu w historii klubu z Bergamo.
Goście nie kazali długo czekać na gola. Zanim minęła 10. minuta wyszli na prowadzenie. Dwójkową akcję Rusłan Malinowski - Duvan Zapata bardzo dobrym strzałem po ziemi wykończył ten drugi. Dla Kolumbijczyka była to 56. bramka dla Atalanty, tym samym wyrównał rekord Germana Denisa pod względem liczby strzelonych goli przez zagranicznego piłkarza dla “La Dea”.
W 29. minucie Zapata wyłuskał piłkę z linii końcowej i wyłożył “patelnię” asystentowi przy jego bramce. Malinowski nie miał problemu, by zmieścić piłkę w siatce. Ukrainiec miał udział przy golu lub asyście już w 10. meczu Atalanty z rzędu. Przy prowadzeniu 2:0 ekipa Gian Piero Gasperiniego mogła już właściwie zamknąć mecz i zredukować bieg. Mimo wszystko jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Robin Gosens, główkując z najbliższej odległości. Zabawa się jednak nie skończyła.
Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Genoa złapała kontakt dzięki trafieniu Eldora Szomurodowa. Nie było złudzeń, Atalanta nie mogła wypuścić trzech punktów. Chwilę później na 4:1 podwyższył Mario Pasalić.
Strzelanina trwała w najlepsze, bo gospodarze dostali jeszcze rzut karny, który na gola zamienił 37-letni Goran Pandev. Zaczęło być nerwowo, gdy na 3:4 strzelił ponownie Szomurodow. Jednak to wszystko, na co było dziś stać genueńczyków.
Przed ostatnią kolejką piłkarze Atalanty pokonywali bramkarzy rywali 90 razy. W ostatniej kolejce jednak to defensywa będzie musiała stanąć na wysokości zadania. Mecz z Milanem, o ile “Rossoneri” nie stracą punktów z Cagliari, będzie starciem o wicemistrzostwo Włoch.
Adam Kłos15 May 2021 · 16:56