Liga Narodów: Pewne zwycięstwo Rosjan, Węgrzy ogrywają Turków na wyjeździe

MediaPictures.pl/Shutterstock
We wczorajszych spotkaniach Ligi Narodów najbardziej zaimponowali Rosjanie, którzy pewnie ograli mocnych Serbów 3:1. Dużą niespodzianką była wyjazdowa wygrana Węgrów nad faworyzowanymi Turkami 1:0.
W rozgrywanym w Moskwie spotkaniu dziać się zaczęło dopiero w drugiej połowie. Trzy minuty po wznowieniu gry rzut karny wykorzystał Dziuba, a 21 minut później prowadzenie podwyższył Karawajew.
Serbowie próbowali się odgryźć, w 78 minucie kontaktowego gola zdobył Mitrovic, ale gospodarze zdołali strzelić trzecią bramkę. W 81 minucie drugiego gola zdobył Dziuba i podopieczni Stanisława Czerczesowa pewnie pokonali przeciwnika.
Do sporej niespodzianki doszło w innym spotkaniu Ligi B, w tej samej grupie, w którym Węgrzy pokonali Turków 1:0. Gospodarze, w barwach których zagrali m.in. Calhanoglu, Yilmaz, Soyuncu i Demiral nie potrafili zdominować Madziarów, a na domiar złego w ostatnim kwadransie stracili bramkę, zdobył ją 19-letni Dominik Szoboszlai.
Wygrali również Walijczycy, którzy po golu Moore'a w 80 minucie pokonali Finlandię 1:0. Pierwsze 45 minut zagrał w tym meczu Gareth Bale. W innym spotkaniu tej grupy Bułgarzy zremisowali z Irlandczykami 1:1.
Z kolei w rozgrywanym w tym samym czasie starciu Ligi A Ukraińcy pokonali u siebie Szwajcarów 2:1. O zwycięstwie zadecydowała bramka Zinczenki w 68 minucie, bo po pierwszej odsłonie było 1:1. Na gola Jarmolenki odpowiedział rutynowany Seferovic.