Liga Narodów: Polska wygrała z Włochami po pięciosetowym boju

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Polscy siatkarze pokonali Włochów 3:2 w Lidze Narodów. Spotkanie zostało rozegrane w japońskiej Osace.
Do wyłonienia zwycięzcy spotkania potrzebne było pięć setów. Pierwszy padł łupem naszych siatkarzy, którzy wygrali go 25:17. Drugi set należał już do Włochów i ta partia zakończyła się wynikiem 21:25.
W trzecim secie Polacy znów pokazali siatkówkę na wysokim poziomie. Wynik 25:17 oddaje obraz tego, co działo się na boisku. Wielkie emocje za to przyniosły kolejna partia. Włosi wygrali 29:31, choć polski zespół miał już dwie piłki meczowe. Ekipa z Włoch tym samym doprowadzili do tie-breka.
W piątym secie Polska szybko objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Polacy wygrali 15:10 i odnieśli szóste zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Narodów.
Polska - Włochy 3:2 (25:17, 21:25, 25:17, 29:31, 15:10)
Daniel Makarewicz08 Jun 2018 · 12:00