Liga rosyjska: Bramka Janusza Gola

Julia Nowikowa, wikipedia
Amkar Perm pokonał u siebie SKA Chabarowsk 3:0 (1:0) w pierwszym poniedziałkowym meczu jedenastej kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi.
Na Zvezda Stadium w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Janusz Gol. Polski pomocnik siedem minut przed przerwą kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego dał miejscowym prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka.
Byłego zawodnika Legii Warszawa dziewiętnaście minut przed końcem zmienił Michaił Gaszczenkow. Sukces drużyny znad Uralu przypieczętował jeszcze sześć minut przed końcem świetnym strzałem z rzutu wolnego Austriak Darko Bodul oraz już w doliczonym czasie gry efektowną "podcinką" nad bramkarzem Pawieł Komołow.
Amkar dzięki drugiej wygranej z rzędu i trzeciej w sezonie awansował na jedenaste miejsce w tabeli. Beniaminek z Dalekiego Wschodu doznał natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na przedostatnią lokatę w klasyfikacji.