Liga rosyjska: Derby Moskwy na remis. Cały mecz Rybusa

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Lokomotiw Moskwa zremisował przed własną publicznością z CSKA Moskwa 2:2 (1:2) w trzecim niedzielnym meczu 16. kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi.
Całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Maciej Rybus. Pomocnik reprezentacji Polski w drugiej połowie ujrzał żółtą kartkę. Prowadzenie "Parowozom" zapewnił po niespełna kwadransie gry w sytuacji sam na sam Anton Miranczuk.
Czternaście minut później wyrównał uderzeniem zza linii pola karnego Brazylijczyk Vitinho. Dwie minuty przed przerwą goście uzyskali przewagę po tym, jak Izraelczyk Bibras Natcho wykorzystał nieporozumienie defensywny rywali i skierował piłkę do pustej siatki.
Grający w przewadze po zmianie stron Lokomotiw zmarnował rzut karny, który kwadrans przed końcem wykonywał Manuel Fernandes. Portugalczyk zrehabilitował się dwie minuty przed końcem, doprowadzając do remisu płaskim strzałem z pola karnego.
"Parowozy" zachowały w ten sposób pozycję lidera tabeli. Lokalni rywale z siedmioma punktami mniej są na czwartej lokacie w klasyfikacji.