Liga rosyjska: Gol nie gra, Amkar przegrywa

Julia Nowikowa, wikipedia
Amkar Perm przegrał przed własną publicznością z Arsienałem Tuła 0:2 (0:1) w piątkowym meczu 22. kolejki rosyjskiej ekstraklasy.
Na Stadion Neftjanik goście zdobyli pierwszą bramkę już w 11. minucie. Wówczas Artem Dzyuba. Rosyjski napastnik egzekwował wówczas rzut karny, który obronił golkiper rywali. Dmitri Khomich nie poradził sobie jednak z dobitką Dzyuby.
Wynik na 2:0 podwyższył w 83. minucie Sergey Tkachev, który po dośrodkowaniu Dzyuby zdołał umieścić piłkę w siatce.
Gospodarze kończyli to spotkanie w dziewiątkę, bowiem dwóch piłkarzy musiało opuścić boisko z powodu otrzymania czerwonej karki. Najpierw w 78. minucie otrzymał ją Fegor Ogude, a cztery minuty później drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik otrzymał Dmitrij Belorukov.
Cały mecz na ławce rezerwowych Amkar Perm przesiedział Janusz Gol. Polski pomocnik w tym sezonie rozegrał łącznie 20 ligowych spotkań.
Podopieczni Vadima Evseeva zajmują obecnie 14. miejsce w ligowej tabeli, z kolei zawodnicy Miodraga Bozovica plasują się na 6. pozycji.