Liga Światowa: Polacy po zaciętym boju wygrali z Belgami

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała kadrę Belgii w swoim kolejnym spotkaniu Ligi Światowej.

Pierwszy set okazał się wyrównany tylko do drugiej przerwy technicznej. Potem Belgowie zaczęli nam odskakiwać po naszych błędach w przyjęciu. Ze stanu 16:15 szybko zrobiło się 21:17 dla naszych rywali, a potem... było jeszcze słabiej, w efekcie przegraliśmy do 19.

W drugiej partii przejęliśmy inicjatywę, na obie przerwy techniczne schodziliśmy przy naszym prowadzeniu. W końcówce dzięki punktom Nowakowskiego i Konarskiego odskoczyliśmy na odległość 4 punktów - od stanu 20:16 finiszowaliśmy już spokojnie, wygrywając do 23.

Trzeci set wyglądał podobnie - biało-czerwoni mieli niewielką przewagę przez większą jego część, a po udanej końcówce i świetnym ataku Buszka zwyciężyli 25:22.

W czwartej partii role ponownie się odwróciły - tym razem to Belgowie dyktowali warunki gry i im bliżej było decydującej fazy, tym bardziej odskakiwali naszym. Ostatecznie wygrali 25:20 i doprowadzili do tie breaka.

...a w nim to Polacy osiągnęli bezdyskusyjną przewagę. Prowadzili już 6:2, potem 10:4 i choć w końcówce rywale nadrobili nieco z naszej przewagi, wygraliśmy ostatecznie do 13 i cały mecz 3:2.