Liga Światowa: Polska lepsza od Argentyny

Shutterstock
Polska pokonała Argentynę w meczu Ligi Światowej siatkarzy.

Pierwszy set okazał się zaskakująco wyrównany, ale w końcówce dzięki dobrej grze Konarskiego udało się wygrać 26:24.

W drugiej odsłonie zapachniało sensacją, bo rywale prowadzili już nawet 8:4. Wtedy jednak zaczął wreszcie funkcjonować nasz blok, w efekcie na drugą przerwę techniczną schodziliśmy tracąc już tylko jeden punkt.

W końcówce Argentyńczycy mieli już prowadzenie 23:21, ale zaczęliśmy nadrabiać straty, co zaowocowało emocjonującym finiszem. Ostatecznie po długim boju wygraliśmy 31:29, w decydującej akcji popisując się skutecznym blokiem.

Trzeci set znów okazał się wyrównany. Polacy przegrywali na pierwszej przerwie technicznej, drugą przywitali dwupunktowym prowadzeniem. Minimalną przewagę biało-czerwoni utrzymywali niemal do końca, wówczas jednak Argentyńczycy doścignęli naszych i po długim finiszu wygrali 38:36. Było 2:1 dla ekipy Antigi.

To podrażniło Polaków, którzy mocno weszli w czwartą partię. Prowadziliśmy już nawet 7:2, ale rywale szybko odrobili straty i jeszcze przed drugą przerwą techniczną wyszli na prowadzenie. W końcówce znów odskoczyli biało-czerwoni, przy stanie 24:21 mieli trzy piłki meczowe. Wygrali drugą z nich, tym samym seta do 22 i cały mecz 3:1.