Liga szkocka: Pierwsza porażka Celtiku

Ivica Drusany/Shutterstock
Celtic Glasgow przegrał pierwsze ligowe spotkanie w tym sezonie. Piłkarze Ronny'ego Deili na wyjeździe ponieśli porażkę 1:2 z Aberdeen.

Pierwszego gola strzelili goście. W 35. minucie spotkania, rzut karny wykorzystał Leight Griffiths, dla którego było to szóste trafienie w bieżących rozgrywkach.

Dziesięć minut po przerwie było 1:1. Tym razem sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, a poprawnie wykonał ją Adam Rooney. Od 72. minuty meczu, piłkarze Dereka McInnesa grali w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został Jonathan Hayes. Mimo gry w osłabieniu, "The Sheeps" zdołali strzelić decydującą bramkę. Craiga Gordona cztery minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry pokonał Paul Quinn.

Dzięki wygranej Aberdeen awansowało na pozycję lidera Scottish Premier League. Piłkarze z Pittodrie Stadium wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania. Celtic zajmuje drugą pozycję w tabeli.

Kolejnym rywalem Celtiku będzie Ajax Amsterdam. Mecz pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Europy rozegrany zostanie w czwartek w Holandii.