Ligue 1: AS Monaco odrobiło straty i pokonało OL, cały mecz Glika

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco pokonało przed własną publicznością Olympique Lyon 3:2 (2:2) w ostatnim niedzielnym meczu 24. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w ekipie gospodarzy zaliczył Kamil Glik. Spotkanie doskonale rozpoczęli przyjezdni.
Po dwunastu minutach gry skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się Dominikańczyk Mariano Diaz Mejia, a kwadrans później podwyższył strzałem w krótki róg Bertrand Isidore Traore, któremu precyzyjnie dogrywał w pole karne Ferland Mendy.
Sygnał do odrabiania strat dał obrońcom tytułu przebojowym rajdem zakończonym płaskim strzałem w długi róg Senegalczyk Keita Balde Diao. Pięć minut później wyrównał Radamel Falcao. Kolumbijczyk co prawda trafił z rzutu karnego wprost w bramkarza rywali, ale jego szybka dobitka z kilku metrów okazała się już skuteczniejsza.
Po zmianie stron zespół z Księstwa grał w osłabieniu, ale zdołało wywalczyć trzy punkty. Siedmiokrotnych mistrzów Francji pogrążył dwie minuty przed końcem płaskim strzałem z narożnika pola karnego Portugalczyk Rony Lopes.
Dzięki piętnastej wygranej w sezonie podopieczni Leonardo Jardima awansowali na trzecie miejsce w tabeli. "Les Gones" doznali natomiast drugiej z rzędu porażki i spadli na czwartą lokatę w klasyfikacji.