Ligue 1: Beniaminek rozbił Lille OSC

Racing Strasbourg rozbił u siebie Lille OSC 3:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Meinau przełomowym momentem meczu była czerwona kartka, którą zobaczył osiemnaście minut po przerwie bramkarz gości Mike Maignan.
Jedenaście minut później defensywę trzykrotnych mistrzów Francji przechytrzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jonas Martin. Po kolejnych ośmiu minutach podwyższył z rzutu karnego Dimitri Lienard, a dwie minuty przed końcem efektowny sukces beniaminka przypieczętował Jeremy Grimm.
Zespół z Alzacji po tym zwycięstwie awansował na trzynaste miejsce w tabeli. "Les Dogues" doznali pierwszej porażki i spadli na dziesiątą lokatę w klasyfikacji.