Ligue 1: Grad goli w meczu Monaco. Grał Glik

ww.facebook.com/asmonaco
Toulouse FC zremisował u siebie z AS Monaco 3:3 w pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Kamil Glik.
Drużyna z Księstwa bardzo szybko objęła prowadzenie. Keita Balde Diao podał do Rony'ego Lopesa, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. W 24. minucie był już remis. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, piłki w polu karnym nie sięgnął Glik i Ibrahim Sangare z kilkunastu metrów, płaskim uderzeniem, umieścił ją w siatce. W 47. minucie drugą bramkę zdobyli przyjezdni. Miejscowych najpierw uratował słupek, ale po chwili skuteczną dobitką pod poprzeczkę popisał się Rony Lopes.
Kiedy na 3:1 podwyższył Stevan Jovetić, wydawało się, że już nic nie zabierze AS Monaco wygranej. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Najpierw rzut karny sprokurował Glik, a „11” na gola zamienił Andy Delort. W 87. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Yaya Sanogo i spotkanie zakończyło się remisem.
Podopieczni Mickae'a Debeve'a zajmują 16. miejsce w ligowej tabeli ze zdobytymi 28 „punktami”. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z FC Metz.
Natomiast zespół prowadzony przez Leonardo Jardima plasuje się na drugiej pozycji z 57 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Girondins Bordeaux.