Ligue 1: Monaco rozbiło Angers 4:0, Glik grał przez cały mecz

CosminIftode/Shutterstock
Angers Sporting Club de l'Ouest uległ u siebie AS Monaco 0:4 (0:2) w sobotnim meczu 25. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Jean Bouin całe zawody w szeregach obrońców tytułu zaliczył Kamil Glik. Wynik konfrontacji otworzył po dziesięciu minutach niefortunną interwencją Ludovic Butelle.
Kwadrans przed przerwą podwyższył efektowną podcinką nad bramkarzem Stevan Jovetić. Czarnogórzec dwadzieścia minut po zmianie stron po raz drugi wpisał się na listę strzelców, kierując piłkę do pustej siatki, po zagraniu Thomasa Lemara. Sześć minut później precyzyjne dośrodkowanie Belga Youriego Tielemansa wykończył z bliska w polu karnym Andrea Raggi.
Dzięki drugiej z rzędu i szesnastej w sezonie wygranej zespół z Księstwa przesunął się na pozycję wicelidera tabeli. Podopieczni Stephane'a Moulina doznali natomiast drugiej z rzędu porażki i są tuż nad strefą spadkową.