Ligue 1: Nantes lepsze od Metz

manuel, wikipedia
FC Nantes wygrał u siebie z FC Metz 1:0 w sobotnim meczu 8. kolejki francuskiej Ligue 1.
„Kanarki” objęły prowadzenie już w trzeciej minucie. Na listę strzelców wpisał się Emiliano Sala. W drugiej połowie, w przeciągu sześciu minut, dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną otrzymał w zespole gości Benoit Assou-Ekotto. Wynik nie uległ już zmianie, choć w doliczonym czasie gry przyjezdni mieli doskonałą okazję do wyrównania. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Nolan Roux.
Podopieczni Claudio Ranieriego zajmują trzecie miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 16 punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Girondins Bordeaux.
Natomiast zespół prowadzony przez Philippe Hinschbergera jest ostatni ze zdobytymi trzema „oczkami”. Jego kolejnym rywalem będzie AS Saint-Etienne.
*****

Wyniki sobotnich meczów 8. Kolejki francuskiej Ligue 1 rozegranych o godzinie 20:
FC Nantes - FC Metz 1:0 (1:0)

Bramka: Sala 3.

Rzut karny niewykorzystany: Roux 90+4 (FC Metz)
Dijon FCO - RC Strasbourg 1:1 (0:0)

Bramka: Kwon Chang-Hoon 78 - Terrier 90+2.

Czerwona kartka: Yambere 85 (Dijon FCO).
EA Guingamp - Toulouse FC 1:1 (1:1)

Bramki: Thuram 1 - Somalia 40.