Ligue 1: Olympique Lyon przedłużył serię bez porażki, pewne zwycięstwo w meczu z Amiens SC

kivnl / Shutterstock.com
Piłkarze Olympique Lyon pokonali przed własną publicznością Amiens SC 3:0 (1:0) w sobotnim meczu 33. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Parc Olympique Lyonnais strzelił w 31. minucie Mariano Diaz. Napastnik z Dominikany wdzięki dośrodkowaniu Memphisa Depaya pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Memphis Depay, a przy jego trafieniu asystował Bertrand Traore. Wynik spotkania na 3:0 ustalił dwie minuty później reprezentant Burkina Faso.
Zespół z Lyonu po raz ostatni w lidze przegrał 11 lutego ze Stade Rennais. Obecnie podopieczni Bruno Genesio zajmują trzecie miejsce w tabeli Ligue 1 i mają na koncie 66 punktów.
Drużyna prowadzona przez Christophe'a Pelissiera uzbierała dotąd 37 "oczek", co daje jej 14. lokatę.