Ligue 1: Olympique Lyon z pewnym zwycięstwem

facebook.com/olympiquelyonnais
Troyes AC przegrał u siebie z Olympique Lyon 0:5 w niedzielnym meczu 9. kolejki francuskiej Ligue 1. Świetne spotkanie rozegrał Memphis Depay, który zanotował klasycznego hat-tricka.
Pierwszego gola dla gości strzelił przed przerwą Bertrand Traore. Druga odsłona należała do Depay'a, który strzelił trzy bramki. Najpierw podwyższył prowadzenie dwoma trafieniami, a przy wyniku 0:3 czerwoną kartkę otrzymał w drużynie gospodarzy Christophe Herelle. Dodatkowo sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił holenderski napastnik. W 90. minucie rezultat ustalił Mariano Diaz.
Podopieczni Jeana-Louisa Garcii po tej przegranej zajmują 13. miejsce w tabeli ze zdobytymi 12 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z SM Caen.
Natomiast zespół prowadzony przez Bruno Genesio plasuje się na czwartej pozycji i ma na swoim koncie 19 „oczek”. Jego kolejnym rywalem będzie FC Metz.