{ "type": "background-banner", "img": " https://pliki.meczyki.pl/original/497/661d2b5d137ac.jpg", "link": { "url": "https://bit.ly/3Q3eCP1", "rel": "nofollow" }, "width": 970, "height": 250 }

Ligue 1: Pewne zwycięstwo Monaco. Cały mecz Glika

Shutterstock
Racing Strasbourg uległ przed własną publicznością AS Monaco 1:3 (1:3) w jedynym piątkowym meczu 29. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade de la Meinau całe zawody w szeregach gości zaliczył Kamil Glik. Przyjezdni prowadzili już po pięciu minutach gry, kiedy to skutecznym strzałem głową popisał się Czarnogórzec Stevan Jovetić.
Wyrównał z bliska niespełna kwadrans później Stephane Bahoken, ale radość miejscowych trwała tylko dwie minuty. Portugalczyk Rony Lopes znakomicie odnalazł się w polu karnym gospodarzy i sprytnym strzałem w krótki róg odzyskał przewagę dla ekipy z Księstwa. Cztery minuty przed przerwą podwyższył jeszcze kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego Brazylijczyk Fabinho.
Dzięki dziewiętnastej wygranej w sezonie obrońcy tytułu umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Beniaminek z Alzacji doznał natomiast czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na piętnastej lokacie w klasyfikacji.