Ligue 1: Pewne zwycięstwo Olympique Marsylia

Hombrey, wikicommons
Olympique Marsylia pokonał na wyjeździe Stade Rennes FC 3:0 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki francuskiej ekstraklasy.
Na Roazhon Park goście spotkania objęli prowadzenie w 35. minucie. Wówczas Florian Thauvin zagrał piłkę w pole karne do Valere Germaina, który pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce.
Jeszcze przed przerwą przyjezdni podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Morgana Sansona. Francuski pomocnik po dośrodkowaniu Valere Germaina mocnym strzałem pokonał golkipera rywali.
Wynik na 3:0 dla ekipy z Marsylii ustalił w 82. minucie Florian Thauvin. 24-latek wykorzystał podanie Luiza Gustavo i zdołał wpakować futbolówkę do bramki.
Zespół, który prowadzi Sabri Lamouchi zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli Ligue 1, natomiast podopieczni Rudiego Garcii plasują się na czwartej pozycji.