Ligue 1: Porażka Lille w Nicei

Mirasol, wikipedia
Piłkarze OGC Nice pokonali u siebie Lille OSC 2:1 (1:0) w pierwszym meczu 28. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Allianz Riviera prowadzenie gospodarzom dał świetnym strzałem głową już po pięciu minutach gry Włoch Mario Balotelli. Wyrównał sześć minut po zmianie stron płaskim strzałem z dziesięciu metrów Brazylijczyk Luiz Araujo.
Dziesięć minut przed końcem losy konfrontacji rozstrzygnął efektownym uderzeniem z woleja pod poprzeczkę Wylan Cyprien, który asystował również przy pierwszym golu dla zespołu z południa Francji.
"Les Aiglons" dzięki jedenastej wygranej w sezonie przesunęli się na siódme miejsce w tabeli. "Les Dogues" doznali natomiast piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na siedemnastej lokacie w klasyfikacji.